Nauka Jazdy Zbigniew Facon

Nowa oferta!

Już od marca prowadzimy zapisy na kurs prawa jazdy kat A, A2, A1, AM oraz na bieżąco kat B i uwaga uwaga TYLKO u nas jazdy możliwe z byłym EGZAMINATOREM ZORD KOSZALIN.
Prowadzimy również szkolenie i egzamin na AUTOMACIE.
Serdecznie zapraszamy

Informacje dotyczące rozpoczęcia kursów

Kategoria B dnia Zapisy na bieżąco w środy o godz. 16:00-19:00 ul. bajeczna 7

Kategorie A,A2,A1,AM dnia Zapisy na bieżąco w środy o godz. 16:00-19:00 ul. bajeczna 7

Ceny kursów

Kategoria Cena
AM(motorower) 1700 zł
A,A1,A2 3200 zł
B(samochód) 3200 zł

Ośrodek prowadzi kursy kategorii:

AM - motorower / od 14 lat

  • 10 godzin praktycznych
  • 10 godzin teoretycznych

A1 - motorower / od 16 lat (do 125cc, do 11kW)

  • 20 godzin praktycznych
  • 30 godzin teoretycznych

A2 - motocykl / od 18 lat (do 35kW)

  • 20 godzin praktycznych
  • 30 godzin teoretycznych

A - motocykl / od 20 lat

  • 20 godzin praktycznych
  • 30 godzin teoretycznych

B – samochód osobowy / od 18 lat

  • 30 godzin praktycznych
  • 30 godzin teoretycznych

Kategoria AM – zastąpi ona kartę motorowerową. Uprawnia do kierowania motorowerem oraz czterokołowcem lekkim (definicję prawną tych pojazdów przytoczę później). O kategorię AM można ubiegać się mając 14 lat i uzyskuje się ją taką samą drogą, jak każde inne prawo jazdy. Oznacza to kurs i egzamin państwowy, a nie jak to bywało do tej pory, przychylność nauczyciela WF-u o często nikłych kwalifikacjach. Ci, którzy już posiadają kartę motorowerową i ukończyli 14 lat, podlegają płatnej wymianie karty na prawo jazdy AM z pominięciem egzaminu. Posiadanie jakiejkolwiek innej kategorii oczywiście uprawnia do prowadzenia pojazdów AM.

Kategoria A1 – wstępniak do motocyklizmu, pozostający mniej więcej taki sam, jak aktualnie. O uprawnienie pierwszego stopnia mogą starać się osoby od16 roku życia, a prawko takie daje możliwość kierowania:
a) motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW (15KM) i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg,
b) motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15kW (20,39KM),
c) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM.

Kategoria A2 – drugi stopień w drodze do dużego sprzęta i jednocześnie totalna nowość w Polsce. Osiemnastolatkowie, którzy do tej pory mogli wsiadać na eRłany, czy inne litrowe Gixery, teraz będą musieli zatrzymać się tutaj – koniec, kropka. To też chyba dobrze, prawda? Posiadacze A2 mogą jeździć:
a) motocyklem o mocy nieprzekraczającej 35 kW (47,59KM) i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg, przy czym nie może on powstać w wyniku wprowadzenia zmian w pojeździe o mocy przekraczającej dwukrotność mocy tego motocykla [to oznacza, że np. 96-konnego sprzęta nie można tak po prostu "zdławić" - przyp. red.],
b) motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW (20,39KM),
c) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;

Kategoria A – czyli już możesz jeździć ze starszymi kolegami, a do tego na czym tylko chcesz. Pełne „A” wprawdzie pozwala na jazdę dowolnymi motocyklami, ale posiada swoje ograniczenie – minimalny wymagany wiek:
a) 20 lat — dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A, jeżeli osoba co najmniej od 2 lat posiada prawo jazdy kategorii A2,
b) 21 lat — dla motocykli trójkołowych o mocy przekraczającej 15 kW (20,39KM), jeżeli osoba posiada prawo jazdy kategorii A [czyli aby wejść na większą trajkę lub motocykl z wózkiem, musisz mieć roczne doświadczenie na dużych motocyklach - przyp. red.],
c) 24 lata — dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A, jeżeli osoba nie posiadała co najmniej przez 2 lata prawa jazdy kategorii A2.
Ograniczenia wiekowe obejść można wstępując do wojska, straży pożarnej, policji i straży granicznej. Ci funkcjonariusze mogą starać się o kategorię A już po osiemnastce.

Zapisy on-lineZaufane opinie